30.01.2017

Moje ulubione kreskówki

"Kirikou"

Specjalny wpis o kreskówkach, które mocno wryły się w moją pamieć i do dziś czasem mi się przypominają :) 

5. 

Ulubiony odcinek Różowej Pantery - bardzo eko więc bardzo na czasie. Pantera uczy jak dbać o środowisko, a ta ostatnia scena kiedy spuszcza jezioro - Boże, mam w to w głowie do dziś :) 


4. 

Moja słabość do muzycznych bajek jest ogromna. Tutaj też chodzi o pierwszą randkę, a przecież ich jest dwóch, a ona tylko jedna :)


3. 

No tę bajkę to pamiętają wszyscy moi kuzyni :) Miki, Goofy i Donald czyszczą wielki zegar. Stary, klasyczny, przezabawny Disney! 


2.

W moim domu kultowa bajka! Znam na pamięć wszystkie odcinki (dzięki naszemu tacie, który tak dzielnie co tydzień nam je nagrywał!). Wuzzle to szalone zwierzaki mieszkające w Wuzzlandii. Ciekawostką jest to, że to nie są zwykłe zwierzaki, a połączenia różnych gatunków, np.: kangur ze słoniem to Trąbal, a lew z osą to Bąbel :) 1.

A to jest moje odkrycie sprzed zaledwie dwóch - trzech lat, ale absolutnie zakochałam się w tym bohaterze i jego przygodach. Kirikou jest małym chłopcem mieszkającym w afrykańskiej wiosce. Choć jest najmniejszy z całego plemienia, jest najmądrzejszy i najodważniejszy. To jest piękna, naprawdę cudna bajka! Swego czasu "Kirikou" wystawiany był w Paryżu jako musical z boską Fatoumatą Diawarą w roli czarownicy.

Po polsku możecie go obejrzeć np TU BONUS

Jedna z piękniejszych miłosnych historii jakie widziałam. Johnny Fedora i Alice Blue Bonnet to dwa kapelusze, które zakochują się w sobie na sklepowej wystawie. Przepiękna karta z kolekcji klasycznego Disneya: 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz