25.01.2016

skrawkowe naj 2015


Przejrzałam bloga, skrawkowy profil na Facebooku i moje konto na Filmwebie, gdzie zaznaczam dosłownie wszystko co oglądam. I z tego wyłoniło się podsumowanie. Chociaż nie, bądźmy szczerzy: wszystko wiedziałam już przed. Chciałam się tylko upewnić :)


Najlepsze filmy 

"Whiplash" - najlepszy indie movie

To był mój pierwszy film, który obejrzałam w 2015. Od razu ogłosiłam go filmem roku. I nie wycofuje się z tego. Był tylko jeden, który emocjami mu dorównał: 

"Mad Max"

Marzę by obejrzeć go jeszcze raz w kinie. Najlepiej z całym moim składem, popcornem i piwem. Ten film to jak być na Żylecie. Jesteś Tu i Teraz. I bawisz się świetnie. O filmie wspominałam w TYM wpisie. 

Objawienie


Choć uwielbiam "Idę", gdybym była akademikiem, oddałabym w zeszłym roku głos na "Timbuktu". To jest film wybitny. 


Najlepszy film europejski


Nie wierzcie tym, którzy mówią, że to gorszy brat "Wielkiego piękna". To jest kolejny wielki film Sorrentino. Kolejny piękny.


Najlepszy film aktorski


Film dla dorosłych. Zagrany tak, że trzyma mnie do dziś. Można zrobić skromny film o porażającej sile rażenia. A cały jego ciężar jest na barkach i twarzach aktorów. Nie zapomnicie tej historii. 


Najlepszy film polski


Bezkonkurencyjnie. Oryginalny, przewrotny i stylowy. W naszym kinie rzecz raczej niespotykana. 


Najlepszy film obejrzany na festiwalu


Widziałam go w październiku na festiwalu w Londynie, w marcu będzie już na naszych ekranach więc zapiszcie sobie to jako seans obowiązkowy. Mały wielki film. Technicznie i emocjonalnie niesamowicie trudny. 


Najlepszy dokument


Nominowany w tym do roku do Oscara i naprawdę niesprawiedliwie by było gdyby przepadł. Bo to nie jest tylko film. To jest przedsięwzięcie, które zmienia świat wokół siebie. Widziałam go na festiwalu Docs Against Gravity w maju, ale na pewno wejdzie do naszych kin więc zapamiętajcie ten tytuł. 


Najlepsza komedia


Film, który już jest kultowy. Komedia dla smakoszy absurdalnego humoru. Absolutnie uwielbiam!


Piosenka z filmu 

The Retrosettes - "You Got The Love" z filmu "Młodość"

Nie jest to oryginalna piosenka, ale cover, który puszczałam przez kilka dni na okrągło. Tym otwarciem Sorrentino kupił mnie już pierwszą sceną.


2016 przynieś coś dobrego! :*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...