07.01.2014

10 zaległości z 2013


Podobno nie powinno się wchodzić w Nowy Rok z zaległościami dlatego chciałam się rozliczyć z Wami z 10 filmów, które widziałam jeszcze w 2013 roku, a o których nie miałam kiedy albo brakło mi weny napisać : 

1.                      Venus w futrze


Polański po raz kolejny udowadnia, że miejscu sztuki jest w teatrze, a nie w kinie.

2.                  Młoda i pięknaNie wiem po co Ozon nakręcił ten film. Zupełnie nic z niego nie wynika.

3.                  Don JonJoseph Gordon-Levitt totalnie mnie zaskoczył decydując się nakręcić taki akurat film i zagrać taką rolę. Wyszło interesująco.

4.                  Thor 2Fajna rozrywka w 3D. Ale czy ja coś z tego zapamiętałam? Niewiele.

5.                  Igrzyska śmierci 2Zdecydowanie lepsza od nudnawej części pierwszej. Z niecierpliwością czekam na finał.

6.                  W kręgu miłościUroczy belgijski film, który uwiedzie i rozklei nawet największych twardzieli – widziałam to na własne oczy.

7.                  Adwokat


Chcę zapomnieć o tym seansie…

8.                  Proste życie  Film o życiu i śmierci, radości i przemijaniu, miłości, przyjaźni i oddaniu drugiej osobie. Ciepły, poruszający, ujmujący. Doprawdy wielkie kino. 

9.                  Wyścig


Ron Howard po hollywoodzku reżyseruje niezależny brytyjski film. Mariaż idealny.

10.               Makbet Szekspir w kinie? Jeśli stoi za tym Kenneth Branagh i National Theatre to macie prawdziwą ucztę nie opuszczając Warszawy. Polecam kino Atlantic, będzie więcej takich wydarzeń. 


Uff, teraz mogę naprawdę zacząć filmowy 2014 :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz