04.01.2013

skrawkowe NAJ 2012 roku

Film polski: "Róża"

Film europejski: "Miłość"


Dokument: "Projekt NIM"


Festiwal: Grand OFF

Piosenka z filmu: Mumford & Sons „The Enemy” z „Wichrowych wzgórz”


Najlepsze zdjęcia: "Mistrz"

Film w TV: "Świat wg Barneya". Piękny film o miłości, o życiu po prostu…Najbardziej przeceniony film: "Nietykalni" i "Musimy porozmawiać o Kevinie"

W pierwszym poziom humoru bardziej mnie żenuje niż bawi, w drugim przerost formy nad treścią i 
wylewający się pod każdą postacią kicz odrzuca.

Najbardziej niedoceniony film: polski "Lęk wysokości”, zagraniczny „Oslo, 31 sierpnia”

Moja prywatna filmowa perełka: "Cafe de flore"

Moje odkrycie serialowe: "W garniturach" 


13 komentarzy:

 1. O, a ja mam zupełnie inne zdanie, jeśli chodzi o Kevina;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zdaje sobie sprawę, że jestem w zdecydowanej mniejszości :)

   Usuń
  2. ja w kwestii zarówno Kevina jak i Nietykalnych :)

   Usuń
  3. I ja również się z tym nie zgadzam:) Oba filmy uważam za wspaniałe, choć reprezentują zupełnie inne tematy i formy.

   Usuń
 2. Czy ja wiem, czy na Kevina jest aż taki szał, żeby mówić o jego przecenieniu? Na pewno zebrał przychylne opinie, ale nigdzie nie spotkałem się z jakimś wywyższaniem tego filmu, które zdecydowanie towarzyszy Nietykalnym. Osobiście oba filmy oceniłem jednakowo, jako niezłe kino, ale bez porywu. Zgodzić się nie mogę z Miłością, ale już pisałem dlaczego nie kupiłem tej historii. Sam w sobie jednak film jest absolutnie mistrzowsko zrealizowany. Na pewno za to zgodzę się z wyróżnieniem dla Bestii z południowych krain, które są po prostu świetnym filmem. Róża znakomita, ale Smarzowski jednak tworzył już moim zdaniem lepsze filmy, a i W ciemności stawiam w zeszłym roku odrobinkę wyżej.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Kevina" na filmweb.pl właśnie ogłoszono filmem roku...

   Usuń
  2. O! To cofam swoje słowa:)

   Usuń
 3. U mnie też zamieściłam podsumowanie filmowe. Zgadzam się z Tobą w kwestii Róży. Dla mnie to jest absolutnie mistrzowski film. Z Nietykalnymi się nie zgodzę. Faktycznie niektóre żarty są na granicy dobrego smaku, ale mnie to bawi. Wiadomo kwestia gustu. Miłość mną pozamiatała, ale chyba wybrałam zły moment na oglądanie. A Kevin? To coś jest faktycznie w tym co piszesz. Bestie jeszcze przede mną, a Projekt Nim leciał na Canal, ale przegapiłam i obawiam się, że zanim znów się trafi, to mi zdążą zakodować znowu.:)

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam sie w kwestii Róży,nie zgadzam w kwestii Nietykalnych,bowiem żarty żartami,ale udało sie twórcom przemycić parę poważnych kwestii w tym filmie jak niepełnosprawność czy rasizm i za to chylę czoła.Dla mnie też "W garniturach" było serialowym odkryciem,fajnie że to ujęłaś :).

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udalo im sie poruszyc wazne kwestie, o ktorych wspominasz uzywajac przy tym koszmarnych stereotypow ...

   Usuń
  2. Zgadza się, ale nie da się ukryć, że żyjemy stereotypami i są one uniwersalne i czytelne dla wszystkich. Nie pochwalam, bo ja również nie jestem zwolenniczką stereotypowego patrzenia na rzeczywistość, ale nie wydaje mi się, żeby tu ktoś komuś wyrządził wielką krzywdę.

   Usuń
 5. Jestem udanym przypadkiem, ponieważ nie mam podstaw do oceniania. Zwyczajnie nie widziałam wspominanych przez Ciebie produkcji. Tak, nie widziałam nawet "Suits", ale spokojnie ostrzę sobie na nich ząbki. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń