18.01.2012

Miss Representation


Miałam okazję widzieć ten film parę miesięcy temu na specjalnym pokazie w Kinotece. Zrobił na mnie ogromne wrażenie choć momentami jest zbyt "Moorowski" - próbuje udowodnić na siłę swoją tezę."Miss Representation" wyprodukowane przez Girls' Club Entertainment miało swoją premierę w 2011 na festiwalu w Sundance. Od tej pory rozpoczęło się jego światowe tourne. Dzięki organizacjom społecznym film rozpowszechniany jest na bezpłatnych pokazach w miastach całego globu. 

O czym jest ten dokument? O wizerunku kobiet w mediach. Wizerunku bardzo skrzywionym i krzywdzącym. To film oskarżenie skierowane nie tylko do mediów ale i polityków, artystów, społeczeństwa.

To wielka lekcja stawania z podniesionym czołem do walki z otwartą dyskryminacją oraz umniejszaniem pozycji kobiet we współczesnym świecie. 

Drogie Panie, sprawdźcie kiedy "Miss Representation" będzie grany u Was i koniecznie wybierzcie się na pokaz. Warto! 2 komentarze:

  1. widziałam kiedyś dokument traktujący o dyskryminacji kobiet w mediach, tylko że konkretnie we Włoskich stacjach. szczerze powiem że poraził mnie rozmiarem kpiny i poniżania jakie serwowano kobietom. przy nich półnagie "wodzianki" wojewódzkiego to drobny incydent...dlatego wspomniany dokument na pewno obejrzę

    OdpowiedzUsuń
  2. fragmenty z włoskiej TV są również i w tym filmie. Zgadzam się efekt jest porażający, teraz dwa razy się zastanawiam zanim skrytykuję jakąś kobietę ze świecznika. Bo to taka jest naprawdę to jedno a to jaką ją nam przedstawiają media to już zupełnie co innego.

    OdpowiedzUsuń