25.08.2011

Weekendowy Magazyn Filmowy


Znaleźć w polskiej telewizji program o filmach to rzecz nie łatwa. Znaleźć dobry program o filmach jest niemal niemożliwe. A móc oglądać go o jakiejś ludzkiej porze – to się raczej nie zdarza. Czasy takiego np. „Filmidła”, które nadawane było w piątki o 18.00 czy programy na żywo z udziałem krytyków i twórców w najlepszym czasie antenowym już dawno odeszły w zapomnienie. Mnie osobiście bardzo brakuje tego typu propozycji w ramówkach TV. Rozmawia się o polityce, rozmawia się o sporcie, ale o kulturze to już nie.

Jest jednak jeden program, który bardzo lubię oglądać: „Weekendowy Magazyn Filmowy”. Oglądam go oczywiście tylko w Internecie, gdyż w telewizji puszczany jest o chorych godzinach typu 2.00 w nocy… Weekendowy Magazyn Filmowy to ok. 20 minutowe odcinki poświęcone przede wszystkim polskiej kinematografii. Program tworzony jest przez młodych ludzi: studentów i absolwentów szkół filmowych i to się czuje. Jest bardzo fajnie zmontowany, ma super czołówkę i bardzo ciekawe felietony. Porusza się tematy ważne i niesztampowe ale jest w tym zawsze duża lekkość. Po prostu dobrze się to ogląda. Wszystkie dotychczasowe odcinki WMF możecie obejrzeć pod tym linkiem:


3 września program wraca do ramówki TVP1. W tym sezonie ma mieć stałą porę emisji: sobota godz. 14.00, w projekt zaangażował się Tomasz Raczek. Nie wiem jeszcze jak te zmiany wpłyną na formułę programu. Wiem na pewno, że brakować mi będzie dotychczasowej młodej prowadzącej… 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz